Ogólne 24.06.2026

Bezpieczny Pieszy w Częstochowie – podsumowanie akcji policji

Akcja Bezpieczny Pieszy w Częstochowie: 205 wykroczeń kierujących i 9 pieszych. Wciąż apelujemy o ostrożność i odblaski.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Księdza Jerzego Popiełuszki 5, 42-200 Częstochowa

Policjanci z Częstochowy zrealizowali działania pod hasłem „Bezpieczny Pieszy”. Celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, grupy narażonej na najgorsze konsekwencje w wypadkach. Wywołanie większej świadomości pieszych i kierowców na ryzyko wynikające z łamania przepisów ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych.

W ramach akcji drogówka zwracała uwagę na niebezpieczne zachowania kierujących. Wczoraj 205 kierujących popełniło wykroczenia drogowe.

Natomiast w 9 przypadkach to piesi byli sprawcami wykroczeń. Najczęściej przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych.

Policjanci z częstochowskiej drogówki zapowiedzieli, że podobne akcje będą prowadzone cyklicznie, by dalej poprawiać bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy: to co robimy i jak się zachowujemy na drodze ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych. Zachęcamy pieszych do noszenia elementów odblaskowych, bo zwiększają one widoczność. Prosimy także o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się po drogach.

Źródło: policja.gov.pl

K

Katarzyna Żmijewska

Relacjonuje kulturę, wydarzenia i sport amatorski; szuka miejsc, ludzi i inicjatyw, które ożywiają miasto.

Więcej artykułów →

Udostępnij: