Bezpieczny Pieszy w Częstochowie – podsumowanie akcji policji
Akcja Bezpieczny Pieszy w Częstochowie: 205 wykroczeń kierujących i 9 pieszych. Wciąż apelujemy o ostrożność i odblaski.
Policjanci z Częstochowy zrealizowali działania pod hasłem „Bezpieczny Pieszy”. Celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, grupy narażonej na najgorsze konsekwencje w wypadkach. Wywołanie większej świadomości pieszych i kierowców na ryzyko wynikające z łamania przepisów ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych.
W ramach akcji drogówka zwracała uwagę na niebezpieczne zachowania kierujących. Wczoraj 205 kierujących popełniło wykroczenia drogowe.
Natomiast w 9 przypadkach to piesi byli sprawcami wykroczeń. Najczęściej przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych.
Policjanci z częstochowskiej drogówki zapowiedzieli, że podobne akcje będą prowadzone cyklicznie, by dalej poprawiać bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Przypominamy: to co robimy i jak się zachowujemy na drodze ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych. Zachęcamy pieszych do noszenia elementów odblaskowych, bo zwiększają one widoczność. Prosimy także o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się po drogach.
Źródło: policja.gov.pl