Ogólne 25.05.2026

Podsumowanie weekendu ruchu drogowego w Częstochowie

Weekendowy bilans drogowy w Częstochowie: 3 ranni, 1 nietrzeźwy kierujący, 562 kontrole i 462 wykroczenia

Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Księdza Jerzego Popiełuszki 5, 42-200 Częstochowa

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podsumowali miniony weekend. W zdarzeniach drogowych ucierpiały 3 osoby. Apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

W trakcie wskazanego okresu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwała policyjna drogówka naszego regionu. W analizowanym czasie na drogach powiatu częstochowskiego zanotowano 3 wypadki i 136 kolizji.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek w rejonie alei Nieświętej Marii Panny w Częstochowie. Z ustaleń wynika, że 72-letni pasażer autobusu utracił równowagę podczas jazdy i się przewrócił. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami ciała.

Kolejne zdarzenie odnotowano w piątek około 15:00 na ulicy Fieldorfa-Nila w rejonie przejścia dla pieszych. Tam 49-letni kierujący Fordem Focus potrącił 47-letnią kobietę na pasach. Ranna piesza została hospitalizowana.

Wczoraj około 10:30 na alei Wojska Polskiego doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 33-letni kierowca jednośladu marki Honda z nieustalonych przyczyn najechał na tył pojazdu marki Tesia, którym kierował 30-latek. W wyniku zderzenia ranny motocyklista został przewieziony do szpitala.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek na drodze. Niechronieni uczestnicy są narażeni na poważne obrażenia, a w skrajnym razie na utratę życia. Przypominamy o zasadzie ograniczonego zaufania, szacunku dla innych i bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Pomimo licznych apeli o trzeźwość, wśród kierowców znalazła się osoba prowadząca pojazd po alkoholu – policja ujawniła 1 nietrzeźwego kierującego.

Na drogach przeprowadzono 562 kontrole, a ujawniono 462 wykroczenia, z czego 320 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W związku z tym 4 osoby straciły uprawnienia do kierowania pojazdami.

Podczas działań mundurowi ujawnili 3 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdem. Apelujemy o odpowiedzialność, trzeźwość i rozwagę za kierownicą.

Źródło: policja.gov.pl

K

Katarzyna Żmijewska

Relacjonuje kulturę, wydarzenia i sport amatorski; szuka miejsc, ludzi i inicjatyw, które ożywiają miasto.

Więcej artykułów →

Udostępnij: