Aleksandra Banasiak

Samorządowiec i nauczycielka
19.06.1962 Częstochowa

Biografia

Aleksandra Banasiak urodziła się 19 czerwca 1962 roku w Częstochowie. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (1987). Uzyskała także pierwszy stopień specjalizacji zawodowej z matematyki.

Kształciła się podyplomowo w zakresie zarządzania w oświacie w Wyższej Szkole Języków Obcych i Ekonomii w Częstochowie, edukacji informatycznej na Politechnice Częstochowskiej oraz prawa spółek w Szkole Głównej Handlowej. Pracowała jako nauczycielka; przez wiele lat była dyrektorem szkoły podstawowej w Szarlejce, a następnie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kalei.

Należała do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Była etatowym pracownikiem Naczelnego Komitetu Wykonawczego tej partii, a także sekretarzem powiatu kłobuckiego. Zasiadała w Radzie Naczelnej PSL i zarządzie powiatowym ugrupowania. W 2002 i 2006 była wybierana do rady powiatu kłobuckiego. Kandydowała do sejmiku województwa śląskiego w 2010 i 2014 oraz do Sejmu w 2007, 2011 i 2015.

10 grudnia 2010 powołana na członka zarządu województwa śląskiego, odpowiadając za rolnictwo, środowisko i gospodarkę nieruchomościami. Zakończyła pełnienie funkcji w związku z dymisją zarządu 21 stycznia 2013; nie znalazła się jednak w kolejnych władzach województwa.

Od 2015 do 2019 pozostawała członkiem władz Funduszu Górnośląskiego.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Powołanie na członka zarządu województwa śląskiego (2010)
Odpowiedzialność za rolnictwo, środowisko i gospodarkę nieruchomościami (2010–2013)
Zakończenie pełnienia funkcji po dymisji (2013)
Członek władz Funduszu Górnośląskiego (2015–2019)

Ciekawostki

"Kandydowała do Sejmiku Śląskiego w 2010 i 2014 oraz do Sejmu w 2007, 2011 i 2015"
"Była sekretarzem powiatu kłobuckiego w PSL"

Udostępnij