Piątek, 26 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Paweł, Jeremiasz

Radomsko: pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli, uderzył w radiowóz i uciekł

Najpierw sygnały do zatrzymania, potem huk i ucieczka. Ulicami Radomska policjanci musieli ścigać kierowcę, który – zamiast poddać się kontroli – ruszył przed siebie i doprowadził do kolizji z radiowozem. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem 40-letniego mężczyzny.

Pościg po Radomsku i rozbite przepisy

Do zdarzenia doszło na terenie Radomska, gdzie patrol próbował zatrzymać do kontroli osobowe auto. Kierujący zignorował polecenia, a w trakcie dalszych działań staranował radiowóz i kontynuował ucieczkę. Policjanci podjęli pościg, który po kilku chwilach doprowadził ich do zatrzymania mężczyzny.

Badanie wykazało, że 40-latek był kompletnie nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Teraz jego sprawa trafi do sądu, gdzie odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, ucieczkę i zdarzenie z udziałem radiowozu, a także za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Co ustalono po zatrzymaniu

Z policyjnych ustaleń wynika, że sekwencja wydarzeń była dynamiczna i wymagała szybkiej reakcji funkcjonariuszy. Kluczowe fakty, które pojawiają się w sprawie, to:

  • miejsce: Radomsko, gdzie doszło do pościgu ulicami miasta,
  • kierowca: zatrzymany 40-letni mężczyzna,
  • stan trzeźwości: blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

"Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, staranował radiowóz i próbował kontynuować ucieczkę."

Policja

Postępowanie wyjaśni szczegółowo przebieg zdarzenia oraz zakres odpowiedzialności kierującego. O ostatecznych konsekwencjach zdecyduje sąd.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
MJ

Marek Jurewicz

Od lat opisuje Częstochowę bez sensacji, stawiając na fakty, kontekst i głos mieszkańców miasta.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!