Stefan Jerzy Czarnecki
Bokser
10.02.1920
Częstochowa
Biografia
Stefan Jerzy Czarnecki urodził się 10 lutego 1920 roku w Częstochowie. Naukę boksu rozpoczął w 1937 roku w klubie Zjednoczone Łódź, w którym trenował do wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu działań wojennych wznowił karierę w macierzystym klubie. W 1946 roku został zawodnikiem Zrywu Łódź, a następnie reprezentował barwy Związkowca Łódź, w którym kontynuował walki do zakończenia kariery.
W mistrzostwach Polski wywalczył trzy wicemistrzostwa w wadze koguciej (1948, 1949, 1950). W latach 1945–1946 dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski; w debiucie odniósł zwycięstwo, a w drugim pojedynku poniósł porażkę, walcząc w wadze muszej.
Zobacz pełny artykuł na Wikipedii