Stefan Jerzy Czarnecki

Bokser
10.02.1920 Częstochowa

Biografia

Stefan Jerzy Czarnecki urodził się 10 lutego 1920 roku w Częstochowie. Naukę boksu rozpoczął w 1937 roku w klubie Zjednoczone Łódź, w którym trenował do wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu działań wojennych wznowił karierę w macierzystym klubie. W 1946 roku został zawodnikiem Zrywu Łódź, a następnie reprezentował barwy Związkowca Łódź, w którym kontynuował walki do zakończenia kariery.

W mistrzostwach Polski wywalczył trzy wicemistrzostwa w wadze koguciej (1948, 1949, 1950). W latach 1945–1946 dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski; w debiucie odniósł zwycięstwo, a w drugim pojedynku poniósł porażkę, walcząc w wadze muszej.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Dwukrotny reprezentant Polski (1945–1946) w wadze muszej, z debiutu zakończonym zwycięstwem.
Trzykrotny wicemistrz Polski w wadze koguciej (1948, 1949, 1950).

Ciekawostki

Debiut w reprezentacji Polski zakończył zwycięstwem w wadze muszej.
W drugim występie w reprezentacji przegrał.
Po wojnie kontynuował karierę w łódzkich klubach Zjednoczone Łódź, Zryw Łódź i Związkowiec Łódź.

Udostępnij